Kniha Věřte letuškám

Kniha Věřte letuškám
Cena: 350 Kč
Popis kurzu

Věřte letuškám. 280 stran. Kniha o školách. Přesněji o lidech v nich (o dětech, o učitelích) a kolem nich (o rodičích).

Kuchařka. Dejte nám kuchařku! Požadavek, se kterým se často setkáváme, když ve školách vedeme semináře pro sborovny.

Tato kniha není kuchařka, recept na všechno ve školství. Recepty, to jsou neměnné ingredience a tentýž postup. My lidé jsme ale natolik jedineční, že neměnnost ingrediencí je iluzorní. Stejně tak život ve škole je komplexem vzájemně se ovlivňujících dějů, vztahů, interakcí a pravidel. Aby něco fungovalo, musí to tvořit smysluplný celek. Proto nedokážeme říct, co je ve školství úplně nejdůležitější. Je to stejné, jako bychom chtěli rozhodnout, jestli je u auta důležitější motor, nebo kolo. Když bude mít auto nadupaný motor, ale bude mu chybět kolo, stejně nepojede.

Berte naši knihu jako nabídnutou bonboniéru. Bonbony, které vás lákají, vyzobněte hned. Ty, o kterých nevíte, co se v nich skrývá, ochutnejte. A uvidíte, jestli je dojíte, nebo vyplivnete. No a pokud bonboniéru sníte celou na posezení, bude vám špatně.

Stejně tak pokud vás něco v knize nadchne, přemýšlejte, PROČ vás to nadchlo. Co přesně vás oslovilo? A naopak, když vás něco v knize naštve, přemýšlejte, PROČ vás to naštvalo. V tom, co v nás probouzí emoce, je pro nás totiž vždy skryto nějaké poselství. Odpověď na kouzelnou otázku PROČ je navíc zásadní. Ve škole i v životě. Díky odpovědi na PROČ si zkorigujete, jestli vám to, co děláte, dává smysl, nebo jestli spíš na vlastní úkor neplníte sny druhých.

Díky odpovědi na PROČ snadněji a rychleji uvěříte tomu, co děláte, najdete si svoji vlastní cestu. Díky odpovědi na PROČ si sice přečtete kuchařky druhých, ale ty nejlepší recepty napíšete sami.

Berte naši knihu jako způsob přemýšlení. Ne jako dogma. Vždyť s každým vstupem do třídy zažíváme současně premiéru i derniéru, protože stejné už to prostě nikdy příště nebude. Přejeme vám hodně spokojených diváků.

JAK OBJEDNAT?

Objednávkový formulář ZDE